środa, 16 października 2013

Zawsze razem - part II

Podobnie jak Ola uważam, że każdy rodzic powinien mimo codziennych zajęć poświecić dziecku chociaż chwilkę na zabawę. Zdaję sobie sprawę, że każdy z nas ma multum obowiązków i w domu i w pracy, lecz czas dzieciństwa jest najważniejszy, więc moim zdaniem, dobra organizacja, żeby godzić wszystko to podstawa.

Często nawet 15 minut na spacerze lub placu zabaw to dla urwisów duża frajda, a też żaden wyczyn dla nas, więc odrobina świeżego powietrza - dobra dla każdego.
Namawiamy do tego !


Emil:
Czapka - H&M
Bluza - H&M
Kamizelka - 5.10.15
Spodnie - H&M
Trampki - Converse
Podziękowania dla http://daaaaaaagaa.blogspot.com/   za zdjęcia :)


Tak jak pisała Ola w poprzednim poście jest wiele udogodnień dla dzieci, dlatego warto z tego koszystać.

Jak zauważyliście na dzisiejszych zdjęciach pojawia się przyczepka rowerowa, łup z allegro, którego zakup planowałam już w czasie ciąży. Jest wiele osób za i wiele przeciw, jednak moim zdaniem, przyczepka ta jest bezpieczniejsza  niż zwykłe siodełko.


Przemawia do mnie napewno jej stabilność - nawet, gdy wywróci się rower - przyczepka nie!
Ma pasy bezpieczeństwa i dużą pakowność, oprócz tego przystosowana jest dla dwójki dzieci. Posiada siatkę i folię przeciwdeszczową. Ma amortyzatory i dodatkowe dopinane, trzecie koło wraz z hamulcem ręcznym, wtedy służy jako wózek biegowy - 2w1 :)

                                           
Jestem bardzo zadowolona z tego zakupu i woże Emilka w niej od 9 miesiąca, pewnie i woziłabym wcześniej, ale zima to lepszy czas na sanki niż rower ;)
On sam niemal wskakuje do przyczepki jak tylko ją zobaczy. Bardzo lubi w niej jeździć i nawet drogi nie asfaltowe to nie problem. Nasze miasto w ostatnich latach się trochę rozwinęło i jest coraz więcej tras rowerowych. Sport dla nas i przyjemność dla maluchów.Chciałabym też nawiązać co do artykułu na http://makoweczki.pl/ - 'nie wychowuj', zachęcam do przeczytania, przyznam, że artykuł skłania do przemyśleń i to dobrych..

Uważam, że trzeba dużej pracy, aby wychować dobrze dziecko, ale zawsze trzeba próbować. Podobnie jak autorka napewno nie będę preferować 'nowoczesnego stylu' czyli bezstresowego wychowania.
Każde dziecko ma swoje potrzeby i trzeba je zaspokajać - owszem, ale także trzeba uczyć je zasad dobrego zachowania, po to, by przygotować go do różnych, życiowych sytuacji.

Autor: Angelika 

4 komentarze:

 1. Rewelacja.!!! Czekam z niecierpliwością na post w jeansach.!!! Pozdrowienia dla Kurczaka :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Przychylam się do komentarza z góry :) Ps. Conversy są takie jak i u ciotki to kiedyś wspólną sesyjkę trza by zrobić :D tyłuł bloga powinień być modna mama i ja :*

  OdpowiedzUsuń
 3. hahaha :D
  Chris, nie wiem czy zauważyłeś,ale jeansy występują na jednym ze zdjęć ;)... a raczej Emilcio w nich występuje :*
  WYGODA to podstawa;) ;P
  co do ubioru to nie mam zastrzeżeń, ten model we wszystkim superrr wygląda:*

  OdpowiedzUsuń
 4. Angelika! Wygladasz jak starsza siostra, a nie mama! Cudo :) Zdradź skąd płaszczyk!

  OdpowiedzUsuń